פרק שביעי - גלגול נוסף ופוסט סשן

אחרי שסיימנו את הסשן במים עברנו לחיים קודמים אחרים שרלוונטיים לחיי כאנסטסיה.

הרגשתי שוב מערבולת ומצאתי את עצמי בתור ילד קטן. מסתבר שהייתי ילד קטן, יהודי, שניסה לברוח עם אחותו ה-עוד יותר קטנה מהנאצים. ככל הנראה אי שם בשנות ה-40 ולפי מה שנראה לי עכשיו מהזיכרונות, זה היה בהונגריה. החיים האלה מאוד רלוונטיים לחיים שלי כיום וכרגע זה יותר מדי אישי לפרטי. אשתף אתכם במוות שלי באותם החיים.

כשתפסו אותי לבד ביער- הובילו למה שנראה מחנה ריכוז/עבודה (תוך כדי התהליך אני נמצאת במודעות של ילד ומדברת כמו ילד, וכן, גם בוכה כמו הילד) ויכולת ההבחנה שלי לא הייתה חדה למתרחש. יום אחד לקחו אותי ואת כל הילדים שהיו גרים במבנה ובשורה אחת יצאנו מן המחנה אל תוך היער. עצרנו כשהגענו ולפתח של בור ארוך, תעלה שחפרו לא מזמן. סידרו אותנו בשורה והשוטר (ככה אני קראתי לו כי כנראה היה כתוב פוליצאי על היד) התחיל לירות בהם. ואני רואה שעוד מעט תורי. הילדים נופלים ללא רוח חיים אל תוך הבור תוך הישמע צלילי היריות. אני מפחדת, אבל לא כמו שחשבתי שאני אפחד. יותר מפחיד היה להיות לבד ביער בחושך. לא יודעת, מחשבות של ילד...

והנה הגיע הכדור אל תוך ראשי, ללא שום כאב הרגשתי פתאום הקלה וראיתי את הגוף הקטן שלי נופל ואני נשארתי לעמוד, מרחפת, לא ברור.

אם להשוות בין שתי החוויות – הלידה והמוות, הלידה היא כל כך לא נוחה ומעצבנת. המוות הוא רגעי ומשחרר.

בסוף הסשן השני היא שאלה אותי את כל השאלות מהדף, מה שרציתי לדעת ובזה סיימנו.

אחרי טיפול כזה יש חשק רב להרגיש את הקרקע, יחפים. לגעת בעצים. להיטען.

אני זוכרת לעצמי שנסעתי הביתה ברכבת אחרי כל זה עם הרבה מחשבות ונפלו לי כל כך הרבה אסימונים.

הסשן היה מאוד פרודוקטיבי כי הגעתי אליו בגלל תחושת מועקה כבדה.

אחרי שהתחלתי "להתעורר" נפקחו עיני אל תעשיית בעלי החיים, או יותר נכון שואת בעלי החיים שמתרחשת כאן על כדור הארץ. חיפשתי תשובות, למה ואיך.

החוויה שלי בתור ילד בשואה סיפקה לי חלקית את מה שרציתי לדעת.

הסשן גם הקל לי על המיגרנות מהם אני סובלת כבר לאורך שנים. מאז הטיפול המיגרנות שלי הרבה יותר נסבלות ופחות קשות כמו שהיו פעם.

וכן, כואב לי בדיוק באותו הצד בו קיבלתי כדור לראש בתור הילד הקטן. וכן, בהחלט יש קשר.

החיים במים הביאו לי שקט נפשי. אני עד עכשיו זוכרת את התחושה של להיות שם. הכמיהה לחזור לשם נחרטה בי עמוקות.

  • Black Instagram Icon